Res. Vinný lístek

Restaurace STEAK HOUSE je v od 1.3.2017 uzavřena,

pokud máte zájem o její provozování, kontaktujte firmu KRIJCOS CS a.s..

Perlivá Vína
0,75l Lambrusco (Itálie) bílé , červené
line-listek
Šumivá vína – sekt,CAVA
0,75l Prosecco Treviso D.O.C.(Vinařství Borga, Veneto)
0,75l Bohemia Sekt Demi sec, nebo Brut (Česká rep.)
0,75l Freixenet Cordon Negro Brut (CAVA, Španělsko)
line-listek
Champagne – Francie
Vinařství Duménil.
Místní archivy dokládají první zmínky o existenci rodiny Duménil již za vlády Ludvíka XIV. Od této doby se datují počátky dlouhé historie, kdy rodina Duménil započala obdělávat půdu a současně i vinice v oblasti Champagne.
Společnost byla založena v roce 1874 panem Elie a Cécile Duménil v malebné vesničce Chigny-les-Roses v srdci ,, Dnes řídí podnik vnučka zakladatelů Frédérique Poret-Rebeyrolle spolu se svým manželem s panem Hugh Poret . Oba z rodin vinařů a tak navazují na autetičnost místního terroir a propojují tradici s moderními přístupy, které byly vždy silným vodítkem pro rodinu DuménilVinařský dům se nachází 15km jižně od Reméše, kde vlastní rodina 8 ha vlastních vinic. Všechny vinice klasifikovány jako Premier Cru jsou rozděleny na 45 parcel kolem 3 vesniček Chigny-les-Roses, Ludes a Rilly-la-Montagne. ( Premier Cru terroir )V tomto úžasném a privilegovaném mikroregionu dozrávají na jílovo-křídovém podloží tři tradiční odrůdy pro výrobu champagne: . Chardonnay, Pinot Noir a Pinot MeunierRozmanitost Assemblages (mísení vína) tak umožňuje vytvořit unikátní vína jako „Blanc de Blanc“ (pouze ze chardonnay) nebo „Blanc de Noir“(pouze z modrých hroznů). V nabídce také neleznete Rosé ale ročníkové Champagne nebo Millésimes.Duménil je členem prestižního klubu „Tresors“, kde platí mimořádně přísná pravidla z hlediska kvality a filosofie.Nabízíme možnost zakoupení šampaňských vín za velkoobchodní ceny „do ulice“. Prodejní cena vína „do ulice“ je uvedena jako první a je nižší než při konzumaci v restauraci.
0,75l Grande Reserve Premier Cru, brut

1/3chardonnay, 1/3 Pinot Noir, 1/3 Pinot Meunier. Elegantní vůně po bílých květech akátu a bílého ovoce jako jsou jablka a hrušky, doplněné žlutým ovocem. Chuť je ovocná po broskvích, hruškách a sušených meruňkách. Plné tělo a ovocnost dodává Pinot noir, jemnost a elegantnost přináší Chardonnay.

0,75l Blanc de Blancs Premier Cru, brut

100% Chardonnay. Jemné a pravidelné perlení s odrazy bronzové, typické pro vína vyrobená z odrůdy Chardonnay. Hladká a perzistentní pěna odhaluje pružnost vína. Ve vůni naleznete citrusové ovoce jako jsou grapefruit, citron mandarinka, ale i bílé květy jasmínu. Dokonalá rovnováha a živost vína, s nádechem grapfruitových tónů a čerstvé mandle. Dochuť je dlouhá doplněná nádechem vanilky. Jemné lehké víno s lahodnou kyselinkou.

0,75l Rosé Vieilles Vignes, Premier Cru, brut

1/3chardonnay, 1/3 Pinot Noir, 1/3 Pinot Meunier. Výrazná měděná až lososová barva doprovázená jemným perlením. Ve vůni dominují lesní jahody a višně. Chuť je po červeném ovoci s nádechem marcipánu a lehkou kořenitostí v závěru.

0,75l Millésimé 2005, Premier Cru, brut 946,- / 1149,-

60% chardonnay,20% pinot noir, 20% pinot Meunier. Víno zlatavé barvy s jemným perlením. Intenzivní vůně po švestkách a kdoulích. Plná minerální chuť lískových oříšků s dlouhou perzistencí. Ročníková vína mohou být směsí různých odrůd a vinic, ale musí pocházet ze stejného roku. Vína mají velký potenciál a lépe vypovídají o charakteristikách jednotlivých let. Pro výrobu těchto vín se používají ročníky výjimečných kvalit. V průměru jen tři ročníky z deseti.

0,75l Amour de Cuvée blanc de Noirs, Premier cru, brut

50% Pinot Noir, 50% Pinot Meunier. Víno světle zlaté barvy s jemným perlením. Ovocné tóny s červeného ovoce jako je rybíz a jahody, ale také sušené ovoce, grilované mandle, kdoule a švestky. V chuti Vás osloví maliny, jahody, které podtrhují svěžest a hladkost tohoto cuveé. Plné a vyrovnané champagne ukazuje úžasnou rovnováhou mezi šťavnatostí a kyselinou, lehce pikantní.

0,75l Prestige Vieilles Vignes, Premier Cru, brut

80%chardonnay, 20%pinot noir. Víno světle zlaté, křišťalově čisté barvy jemným perlení. Ve vůni se objevují tóny grepu, jahod, manga, ale i lískového ořechu s kouřovým aroma v závěru. V chuti Vás osloví exotické aroma s ananasem. Příjemně strukturované champagne s grilovanou dochutí.

line-listek
Vína Moravská – bílá
0,75l Sauvignon, jakostní, Vinařství Petr Skoupil

Suché, oblast Morava, podoblast Velkopavlovická, viniční trať Nová hora. Víno jemné zlatožluté barvy. Ve vůni a chuti se objevují tóny připomínající broskev a černý rybíz. V chuti je víno svěží a vyvážené doprovázenou milou kyselinkou vybízející k dalšímu napití.

0,75l Ryzlink vlašský, BMVinařství, pozdní sběr

suché, Víno je ušlechtilé, jiskrné zlatožluté barvy. Luční až bylinné tóny příjemně doplňuje žluté ovoce a cukrového melounu. Chuť je harmonická s tóny kdoulí, grepové šťávy a lučních květin s příjemnou medovou dochutí.

0,75l Rulandské šedé, jakostní, Vinařství Radomil Baloun

Polosuché, oblast Morava, podoblast Velkopavlovická. Víno se ve vůni vyznačuje jemnou minerálností, na jazyku pak působí příjemně svěže. Jistě oceníte čistotu a délku chuťového projevu.

0,75l „Village“ Tramín červený, jakostní, Nové Vinařství, Drnholec

polosuché, oblast Morava, podoblast Mikulovská, obec Drnholec Barva zelenožlutá; výrazná, intenzívní vůně růžových květů a koření; chuť výrazně odrůdová, velmi kořenitá, podtržená zbytkovým cukrem.

0,75l Ryzlink rýnský, Zámecké vinařství, pozdní sběr , suché/

V tomto plném víně žlutozelené barvy objevíte příjemné aromatické látky připomínající kvetoucí lípu. Krásné aroma doprovází lahodnou chuť vína s vyváženým poměrem všech buketních látek.

0,75l Pálava, Vinařství Moravíno, Valtice, pozdní sběr/late harvest,, polosladké/

Víno má světle zlatou barvu. Intenzivní vůni květin s tóny čajové růže. Chuť je plná, kořenitá s projevem medu a sladkého sušeného ovoce.

0,75l Rulandské šedé, kabinet,Vinařství František Mádl, Velké Bílovice

polosuché, oblast Morava. Víno má decentní buket, je vyrovnané, hladké a má dobrou strukturu. Kyselina je jemná, a proto je víno příjemné navzdory vyššímu extraktu. Převažuje vůně jablka, malin, lískových jader, chlebnatost.

line-listek
Víno moravské, růžové
0,75l Rosé „Kabinett“, Vinařství Reisten, Pavlov, kabinet /kabinett, polosuché/ medium dry

Letní velmi svěží aroma s vůní jahod a malin. Čistá ovocná vůně přechází do nasládlé chuti, jejíž skotačivá kyselinka dává doušku vína velmi hravý charakter.

line-listek
Vína moravská, červená
0,75l Modrý Portugal, jakostní, Vinařství Radomil Baloun

Suché, oblast Morava, podoblast Velkopavlovická. Sametově hladký vjem na jazyku a příjemně decentní tříslovina.

0,75l Cabernet Sauvignon, jakostní, Vinařství Petr Skoupil

Suché, oblast Morava, podoblast Velkopavlovická, viniční trať Zadní hora. Mimořádně kořenité typické červené víno s výrazným odrůdových charakterem připomínající černý rybíz. Stárnutím vína se zvýrazňuje kořenitost a sytost barvy.

0,75l Frankovka, Vinařství BMVinařství, pozdní sběr/late harvest,suché/ dry

Barva vína je tmavě rubínová s fialovými odlesky. Vůně je kořenitá, typicky odrůdová s tóny sušených švestek a arónií. V chuti se objevují hřejivé tóny čerstvé marmelády, višní v čokoládě, perníku s povidly doplněné o typickou kořenitost

line-listek
Vína zahraniční – bílá
0,75l „Alltag“ Weissburgunder kabinett Trocken,Vinařství Braun, Pfalz Německo

Lehké víno s odlesky zelené barvy a vůní po jádrovém ovoci a ořechy. Měkké svěží víno s pikantní kyselinkou. Zbytkový cukr 4,3 g/l, kyselina 6,2 g/l.

0,75l Gavi di Gavi DOCG, Vinařství La Caplana, Piemonte, Itálie

Víno jasně žluté barvy se silnou vůní citrusů, bílých květů a zralého ovoce, je příjemně svěží s vynikající strukturou a lahodnou vůní.

0,75l Grüner Veltliner DAC „ Classic“, Vinařství Stift, Weinviertel, Rakousko

suché, Jemně ovocné aroma s pepřovým nádechem. Vyvážená, pikantní a ovocná chuť s elegantní kyselinkou.

0,75l Riesling feinherb, Vinařství Ernst Loosen, Mosel, Německo

Komplexní víno se vyšším zbytkovým cukrem vyniká svou ovocnou chutí zralých meruněk, broskví, jenž podtrhuje příjemná mineralita v závěru.

0,75l Pinot Grigio D.O.C.,Vinařství Francesco Minini, Trentino, Itálie

Zářivé víno mosazné barvy, se svěží vůní hrušek a meruněk je typickou ukázkou Rulandského šedého z oblasti Trentina.

0,75l Chablis AOC 2013,Vinařství Fevre, Chablis- Burgundsko/ Bourgogne

Minerální chardonnay s vůní citrusů a vanilky Vás osloví svou ovocnou chutí a květinovým nádechem. Vyvážená kyselinka a plnost dává vínu příjemný harmonický charakter.
Alk: 12,5% Zbytkový cukr: 1,2g/l Kyselina 6,5g/l

0,75l Chardonnay2015,Vinařství Ruyter´s Bin, Stellenbosch, Jihoafrická republika

Harmonické suché víno dominuje svou ovocnou vůní zralého ananasu a banánu, jenž doplňuje jemný nádech dřeva a vanilky.

0,75l Sauvignon „ Amaral“ 2014,Vinařství Montgras, Leyda Valley, Chile

Vinice se nachází v blízkosti chladného Tichého oceánu, to dává vínu mineralitu a svěžest doplněnou svůdným nádechem citrusů, liči a ananasu.

line-listek
Víno zahraniční – růžové
0,75l Rosé 2015,Vinařství Ruyter´s Bin, Stellenbosch

Svěží, ovocné víno z odrůdy Rulandské modré. Osloví Vás zejména smetanové tóny s lesními jahodami.

line-listek
Vína zahraniční – červená
0,75l Primitivo IGT, Vinařství Terre di Montelusa, Puglia

Expresivní a harmonické víno s plnou ovocnou chutí. Vůně zralých švestek doplňuje svůdný nádech skořice.

0,75l „ Ripasso“ Valpolicella superiore D.O.C.,Vinařství Rocca Sveva, Veneto, Itálie

Víno intenzivně rubínově červené barvy, s výrazným aromatem po třešních, ostružinách doplněné jemným nádechem po vanilce. Elegantní víno s vyváženými sametovými taniny.

0,75l Château Montlau AOC 2011, Vinařství Château Montlau, Bordeaux

Po 14 měsících zrání ve francouzských a amerických sudech vyzařuje víno příjemnou ovocnou vůni po třešních a malinách. Elegantní víno s vyváženou tříslovinou a opulentní plností.

0,75l Crianza „7 Castillos“ DOC 2011,Vinařství San Pedro, Rioja, Španělsko

Barva tmavé třešně s jemnými fialovými odstíny. Víno s pevnou strukturou a sametovou tříslovinou, která je doplněna jemným ovocem na patře.

0,75l Pinotage 2013,Vinařství Ruyter´s Bin, Stellenbosch, Jihoafrická republika

Tato odrůda vznikla křížením odrůd Rulandského modrého a Cinsault. Suché jemné červené víno s pikantní chutí a výraznou vůní. Víno zrálo v barikových sudech.

0,75l Carmenere Reserva 2013,Vinařství Montgras, Colchagua, Chile

Kouzelné víno s nádechem ostružin a švestek, obohacují tóny čokolády a tabáku. V závěru je plné s jemným sametovým dotekem./p>

0,75l Cabernet sauvignon „ Felino“ 2013,Vinařství Viňa Cobos, Mendoza, Argentina

Víno husté granátové barvy doprovázené zemitým nádechem a bohatým aroma kompotovaného ovoce. Chuť je silná se zralou tříslovinou obohacená jemnou mineralitou.
Alk: 14,5% Zbytkový cukr: 2,65 g/l Kyselina 5,9g/l

0,75l Shiraz “ Directors´ Cut,Vinařství Heartland, McLaren Vale, Austrálie

Opojný Shiraz s hlubokou vůní čokolády, fialek, tabáku a zralých ostružin. Plná a výrazná chuť ovoce dělá víno téměř neodolatelné.
Alk: 15 % Zbytkový cukr: 0,5 g/l Kyselina 6,5 g/l